Про гімназію

У документах архівного фонду Херсонської окружної інспектури народної освіти у книзі наказів за 1927 рік є наказ від 01 грудня 1927 року № 145 , у якому вказано – «колишнє училище імені Гоголя на Сухарному має назву : «трудова школа № 5» ( підстава : фр. 414, оп.1, спр. 409, арк. 44 ), хоча перша згадка про школу, як освітній заклад, з’явилась у 1896 році у історико – економічному нарисі Д.Н. Горловського «Підсумки 25 – річчя Херсонського міського самоврядування» – «У 1895 – 1896 роках побудовані нові будівлі для трьох шкіл: на Військовому форштадті, Забалці та Сухарному (Сухарнське училище)». Пізніше училище отримало назву «Гоголівське».

   За 80 років багато учнів переступили поріг цього навчального закладу, які надалі отримали путівку у велике і цікаве доросле життя. Сьогодні школа № 5 – це просторий, затишний, сімейний освітній заклад, в якому навчаються 200 учнів мікрорайону Сухарне, діти та онуки колишніх випускників школи, для яких школа була і залишається другою домівкою.

   З 2018 н.р. очолює школу Алієва Неллі Миколаївна, вчитель вищої категорії, педагогічне звання “старший вчитель”.

Головна мета освітнього закладу: задоволення потреб громадян, суспільства і держави у загальній середній освіті.

   У школі працює педагогічний колектив, який складається з 18 досвідчених вчителів, готових щохвилини прийти на допомогу своїм вихованцям.

   Для учнів введено курси “Українознавство” (1-4 класи), “Фінансово – грамотний споживач” (5-9 кл), “Основи споживчих знань” (1-4 класи), “Дорослішай на здоров’я” (8-9 класи), “Психологія спілкування” (5-8 класи).

  У школі працюють різнопрофільні гуртки «Умілі руки», екологічний, декоративно – прикладний, правовий «Права дитини», «Молодь на роздоріжжі», хоровий «Жайвір степу», туристсько-краєзнавчий «Сто чудес світу», початкове технічне моделювання, спортивного напряму “Футбол”, “Волейбол”. 

   У 2019/2020 н. р. замінено коли в шкільній котельні, зроблено ремонт шкільних коридорів.

   У 2016 році оновлено та відремонтовано харчоблок.

   Школа співпрацює з Центром дитячої та юнацької творчості та Центром освіти молоді.

   На базі школи працюють гуртки від ЦДЮ :

  •  вокальний гурток “Мелодія”;
  •  танцювальний гурток “Райдуга”;
  •  театральний гурток “Арт – клас”.

   Учні підтримують шкільні традиції своїх батьків – з честю несуть Почесну Варту Пам’яті біля солдатського меморіалу, що на Забалківському кладовищі.

   У травні 2008 року школа відзначила свій 80-річний ювілей.